Знищення Посольства Біткоін в Україні

Повідомляємо, що приміщення, у якому знаходилося Посольство Біткоін за адресою: м. Київ, Львівська площа, 1 (далі – Нежитлова будівля) не відноситься до малих архітектурних форм, тимчасових споруд та самовільно встановлених елементів благоустрою, оскільки є належним чином зареєстрованою нежитловою будівлею за реєстраційним № 906987180000 на праві приватної власності за громадянином України – на підставі рішення про державну реєстрацію прав та їх обтяжень № 29342816 . Вказане підтверджується Інформаційною довідкою з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна щодо об’єктів нерухомого майна за № 57803370.

Оскільки Нежитлова будівля не є тимчасовою спорудою (в тому числі мала архітектурна форма та самовільно встановлених елементів благоустрою), а є повноцінним об’єктом нерухомого майна, то на нього розповсюджується правовий захист, передбачений Конституцією України та Цивільним кодексом України та жодним чином не поширюються норми щодо демонтажу тимчасових споруд Закону України «Про благоустрій населених пунктів» від 06.09. 2005 № 2807-IV та Правил благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 р. № 1051/1051. У відповідності до положень чинного законодавства України знесення об’єктів нерухомого майна у разі існування відповідних підстав здійснюється виключно на підставі рішення суду.

Зокрема, у відповідності ст.41 Конституції України право приватної власності набувається в порядку, визначеному законом.

Ніхто не може бути протиправно позбавлений права власності. Право приватної власності є непорушним.

Примусове відчуження об'єктів права приватної власності може бути застосоване лише як виняток з мотивів суспільної необхідності, на підставі і в порядку, встановлених законом, та за умови попереднього і повного відшкодування їх вартості. Примусове відчуження таких об'єктів з наступним повним відшкодуванням їх вартості допускається лише в умовах воєнного чи надзвичайного стану.

Конфіскація майна може бути застосована виключно за рішенням суду у випадках, обсязі та порядку, встановлених законом

Відповідно до ст. 321 Цивільного кодексу України  право власності є непорушним. Ніхто не може бути протиправно позбавлений цього права чи обмежений у його здійсненні.

Особа може бути позбавлена права власності або обмежена у його здійсненні лише у випадках і в порядку, встановлених законом.

Для захисту права приватної власності та унеможливлення здійснення незаконних дій з боку уповноважених осіб Комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) на місце був викликаний екіпаж поліції та слідчо-оперативна група. Як наслідок, за фактом зловживання службовим становищем (ст. 364 Кримінального кодексу України) службовими особами Комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) при спробі демонтажу (знесення) об’єкту нерухомості, що належить громадянину України на праві приватної власності, розпочато кримінальне провадження за № 12019100100001396 від 12.02.2019 р. Власник об’єкту нерухомості – був залучений як потерпілий до вказаного кримінального провадження.

13 лютого 2019 року спроби уповноважених осіб Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) щодо демонтажу повторилися, внаслідок чого був повторно викликаний екіпаж поліції для захисту прав та інтересів власника об’єкту нерухомості.

Вважаємо, що дії уповноважених осіб Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) по демонтажу об’єкту нерухомості за адресою: м. Київ, Львівська площа, 1 є неприпустимими та незаконними, оскільки порушують гарантоване Конституцією України право на непорушність приватної власності та вимоги чинного законодавства України щодо можливості знесення об’єкту нерухомості лише на підставі рішенням суду.

Попри те, що нежитлова будівля за адресою: м. Київ, Львівська площа, 1, у якій знаходиться Спеціалізована книгарня «Словники України» та Посольство Біткоін є об’єктом нерухомого майна і жодним чином не відноситься до категорії «тимчасової споруди» (в тому числі малої архітектурної форми) службові особи Департаменту міського благоустрою виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) та Комунального підприємства «Київблагоустрій» виконавчого органу Київської міської ради (Київської міської державної адміністрації) продовжуються керуватися при здійсненні незаконного демонтажу (знесення) Правилами благоустрою міста Києва, затверджених рішенням Київської міської ради від 25.12.2008 р. № 1051/1051, нехтуючи при цьому положеннями Конституції України та Цивільного кодексу України в частині захисту об’єктів та права приватної власності та можливості їх знесення лише на підставі рішення суду.

18 лютого 2019 року (Нежитлова будівля) за адресою: м. Київ, Львівська площа, 1   була знищена.